• Vůně opáleného těla 2.

Opalujeme se dál! (díl 1. zde)

  • Romana doporučuje:

1. Bronze Goddess + Azuree Soleil Eau Fraiche Skinscent / Estée Lauder

Moje kokosová jednička od té doby, co ji začali dělat. Přišel s tím Tom Ford na jaře 2007 – jak jinak, leitmotivem jeho tvorby a tuším že i života, jsou navoněné nahé opálené prciny. Připravil kosmetickou řadu Azurée, šminky na opálenou pleť a naparfémoval je jednoduchou kombinací kokos+citron+ylang ylang. Kolekce parfém neobsahovala, ovšem zmizela z pultů raketovou rychostí a zákaznice se neustále dotazovaly, zda není i parfém…a tak se ještě v půlce léta objevil v superlehounké koncentraci Eau Fraiche (celým jménem Azurée Soleil Eau Fraiche Skinscent), přesto dostatečně intenzivní, s upozorněním, že není vhodná pro opalování. V netypickém azurovém flakonu barvy Středozemního moře, poprvé a naposledy. Následující rok už se objevila Bronzová bohyně v hranatém flakonu s ornamentem v barvách letních šminek a sluníčka, opět v koncetraci Eau Fraiche a parfémovaný olej, se kterým se už na slunce mohlo. A od té doby to jede: každý rok letní kolekce EL obsahuje Eau Fraiche, někdy i olej, v hranaté lahvičce a pod heslem „když něco funguje, proč to měnit“ je vůně postavená pořád na stejném základu kokos-citron-ylang, jen je tam každý rok pozměněn jejich poměr a přidáno nepatrně dalších složek, jen tak, pro radost, jak když si dáte jednou křen, jednou hořčici, jednou kečup, někdy chleba, jindy rohlík, ale pořád to bude ten fajn lahodný páreček. Vůně opálené bohyně se od sebe liší asi tolik, jako jejich flakony, a je to príma, jeden z mých pevných bodů v divokém parfémovém vesmíru. Už jsem zkusila i letošní, nezklamala, je to zase ona – a letos má mimořádně hezký flakon. Recenze BG 2008.

estee lauder bronze goddess
2. Cocco e Limone / My Inner Island

Niche svět kokos moc neoblibuje a kde se objevuje častěji je pouze bio parfumerie. Ve „velkých“ vůních ho skoro nenajdete, ovšem Valentina Giordano, která své vůně tvoří okolo tématu mořských ostrovů ho nemohla vynechat. Neotřelá kombinace ostrého citronu, suchého mýdlového kokosu a slané vody je kupodivu také velmi nositelná a hodně, hodně zajímavá i pro ty, kdo kokos neradi kvůli jeho sladkosti. Recenze zde.

my_inner_islands_valentina_giordano_coco_e_sale

3. Sole Di Capri / Lancaster

Letošní novinka z opalovací řady Lancaster. Lancaster jde cestou Estée Lauder, tedy každý rok v opalovací řadě najdete voňavku. Ta letošní je hodně podobná charakteru linie Bronze Goddess a jestli se vám zdá, že to Laudeři s cenou přehánějí (svatá pravda!), tak si s klidem kupte na letošní rok Sole Di Capri.

lancaster
4. PG15 Ilang Ivohibe / Parfumerie Generale

Ta vůně je tak nudná, až je uspávací. Já jsem ji zkoušela v horku u moře, Derad v horké Praze a došli jsme k úplně jiným závěrům. Moje recenze zde: Romana a Derad říkal, že jde o úžasný jemný jasmínový ylang-ylang. Co jí musím přiznat i já, negativní recenzent, tak pocitu „válím se pod palmou na lehátku, pod slunečníma brýlema zavřené oči, v ruce kokos s brčkem a je mi úplně jedno, že mi leze z bikin pneumatika a támhle řve z moře topící se tlustá Němka“ přesně odpovídá. m2

5. Musc Monoï  / PARFUMS DE NICOLAÏ

Váhala jsem, jestli sem patří, protože je málo kokosová na můj vkus. Ale pokud preferujete květinové opalováky, tak by se vám mohla líbit a navíc ceny jsou skvělé. Recenze na vůni s dominantním frangipani květem ZDE.

NICO_mini

6. Absolu Tiaré / Acorelle

Chtěla jsem vám doporučit nějakou přírodní vůni z toho bio-mainstreamu, který u nás prodává hlavně Biooo.cz Biooo se hrozně zlepšilo ve chvíli, kdy otevřeli novou prodejnu, vysypali všechno zboží na pulty, mají tam zástup vyškolených lidí, prodávají vzorky, vedou senzační značky kosmetiky, jedou dál s Molinardem…ale prostě bio parfémy stále doplácejí na to, a vždycky budou, že přírodní silice nemají vlastnosti těch chemicky upravených. Nejsou stabilní, mají různou těkavost, neexistuje pořádný fixátor a samotné vzácné silice neprocházejí chemickým filtrováním, takže obvykle v nich není težké najít to, čemu J-C Ellena říká sprostým slovem „fuj indoly“ a Arabové to na sebe lijí po kanystrech. Nejde jen o indoly, molekuly potu a moče, ale o různé další aromatické příměsi, které vůni znehodnocují.

Takže s tímto vědomím přistupujte k Acorelle, která se mi líbí ze sortimentu Biooo asi nejvíc. Zkoušela jsem jich asi pět a všechny byly postavené na linaoolovém fixátoru, což znamená, že vůně zezačátku voní nějak, obvykle tak, jak se jmenuje (třeba Lotus Bambou voní jako hádejte!?) a během krátké doby přejde do unifikovaného tónu vůně citronové trávy s listem růže a tak už to zůstane. Sicé příjemné, ale nudné a nezajímavé.

Absolu Tiaré možná obsahuje něco z tiaré, ale je v ní i jasmín a trochu bílé růže a vanilka. Na začátku je vůně hezky vzdušně přímořsky květinová a díky základu z citrusového linaloolu má i tu opalovací náladu. Bohužel, po půl hodince jste čistě zelení.
A ještě jedna poznámka: mne na pláži potkáte hodně těžko, to není prostředí, kde bych se často vyskytovala. Ale kdyby přece jen, já přírodně vonět rozhodně nebudu! Dejte si na nestabilní bio vůně na sluníčku HODNĚ pozor. Ostražitost, která platí u vůní chemických, zde platí dvojnásob! Linalool je přímo uvedený mezi alergeny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
7. Polynesian Gardens / Nicolas Danila

Nicolas je vizionář a jeho vůně jsou poskládané z ingrediencí, které nejen, že jsou deklarované jako hypoalergenní, ale sám Nicolas musí vyhodnotit, že jsou neškodné a vždy budou. A když ne, ale přesto tu konkrétní ingredinci ve vůni potřebuje, tak projde čističkou, kde se všechny podezřelé látky odstraní. Jeho snaha není ani tak vedená humanismem a filantropií, ale určitým typem ješitnosti: on sám považuje svá díla za tak mistrovská, že si nepřeje jakékoliv reformulace.
Polynézská zahrada patří do kolekce svetových zahrad a mistrovská je: opulentní vůně nočních bílých květin, ylang-ylangu, jasmínu, gardénie, utopené v něžném, zářivě bílém, kokosovém mléce. Svěžest zde zastupuje zelená složka vůně šťavnatých listů, asi tam bude i vodní molekula calonu. Vůně je nádherná a komplexní, působí dojmem mraku, který vás zahalí, ale nedusí. V krásnémmodrém flakonu, jehož prototyp se vyvíjel v českých sklárnách, najdete kouzlo opalování bez plavek o samotě na bílém písku za zvuků trubky z mušle. Za takové kouzlo ovšam vypláznete tolik, že se vám skoro vyplatí si na ostrov zaletět osobně. Lahvička 100ml stojí okolo 300€.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8. White / Undergreen
Undergreen je taky bio značka, plní všechny organics měřítka pro kosmetiku, ale vzhledem k tomu, co od „bio“ očekáváte si nejsem jistá, že se dá chápat jako čistá příroda. Princip je, že vůně neobsahují žádné syntetické ingredience, všechny složky jsou přírodní, ale procházejí laboratorními úpravami, chemickým filtrováním. Nedochází ke změně molekul, ale mění se složení látky. Což má za následek, že kokos voní jako proslazené kostky kopry smíchané s kandovaným citronem a celkově prospívá opulenci, intenzitě a longevity vůně. Kdyby tady nebyly ty bílé kytky, dalo by se říct, že jde o gurmánku. Jasmín byste ale asi nejedli, takže Undergreen s pocitem, že děláte dobře přírodě, doporučuju na pozdně odpolední party na pláži. Na den to nebude…RECENZE

undergreen paris romana granatova

9. Ginger Ciao 2.27 / Yosh

Ginger Ciao neobsahuje vůbec žádný zázvor, ale je to klasická opalovačka, kde je navíc skořice a banánový list. Neobvyklé, zajímavé, recenze ZDE.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10. Pirette Beach
O té nevím vůbec nic. Ale zaujalo mne, že si někdo jako svůj výrobní program určí jedinou vůni, která se prodává velmi selektivně v několika málo surf-shopech a má vonět jako opálená surfařka odpoledne. Tak jestli někdo z vás pojede na surf na Floridu, nezapomeňte zkusit a poreferovat!

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  • Deradovy tipy

„Sorry, holky, já nic takového nepoužívám a ani nevlastním.“

Původně jsem fotila téma "opálení lidé na pláži". Až při bližším prohlédnutí jsem zjistila, že to jsou manželé Armaniovi. Zřejmě.

Původně jsem fotila téma “opálení lidé na pláži”. Až při bližším prohlédnutí jsem zjistila, že to jsou manželé Armaniovi. Zřejmě.

Dámy! Čtěte pečlivě návod na vůni, zda je opravdu vhodná pro vystavení slunci. A přestože ano, já osobně doporučuji se na slunce nevonět a používat neparfémované opalovací krémy. Nikdy nevystavuju navoněnou kůži slunci, přestože jsem leta používala parfémy Biotherm, které jsou k tomu určené (ale nevoní jako opalovák). Zdá se mi kvůli marnivosti zbytečný sebemenší risk. Navoňte si oblečení a ručník.

podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. eM napsal:

    jo a Acorelle jsem zkoušela, samozřejmě taky mám tendence najít nějakou přírodní vůni, ale je to dost slabé, někdy se až leknu, co to na mě vyskočí z flakonu. Primárně jsem šla po té bílé orchideji, ale nejvíc mě zaujala ta třešeň, do té bych šla..Ale těžko to může konkurovat Hermésovi a spol….škoda.

  2. eM napsal:

    hm, já jsem z těch co kokos nemusí, leda ten úplně čistý v kokosovém oleji nebo mlíku :-)))…a tak mě fakt zaujal ten Inner Island, to zní dobře. A při mé citlivce by mě ani nenapadlo vonět se při opalování, ale vonící opalovák – to je základ :-))) ten můj od Mitsuuko voní tak, že strčí do kapsy aj nějaký parfum 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..