• Pitti Fragranze 2016 by Mirka: Cécile, Luca, pomeranče a …. Ostrava

Zatímco Radovan si hrál ve Španělsku s medvědama, my s Romanou jsme tvrdě pracovaly. Abychom vám mohly přinášet novinky ze světa vůní, dobrovolně si dvakrát ročně obrušujeme nohy, ničíme játra a ztrapňujeme se svou angličtinou v Itálii, zemi niche zaslíbené (ne, že by jejich angličtina byla lepší).
Pitti_2016_House of Sillage
Tak vás teď zvu na malou procházku výstavou. Pro vás bez bolení nohou, jestli si k tomu dáte sekt, Aperol Spritz, nebo Prosecco je na vás. A na závěr vás čeká jedno velké překvapení.
Letošní Florencie se nesla ve znamení Cécile (Zarokian), Lucy (Maffei) a pomerančových i jiných květů.
Bylo by to padesát na padesát, kdybyste hádali, jestli tuhle novinku tvořila Cécile, nebo Luca.
Tyhle dvě hvězdy nebyly k přehlédnutí ani naživo. Vysoká, štíhlá, exotická Cécile v jasně žlutých šatech rozhodně poutala pozornost. A ona i mladý, max. na dvacet let vypadající Luca, byli na roztrhání po celé tři dny, když na standech jednotlivých značek představovali novinky a dávali rozhovory.

Jul, Mad a Luca (sebe jsem raději ustřihla)

Mad, Luca a Jul (sebe jsem raději ustřihla)


Na Lucu jsme narazili u stánku Jul et Mad, kde představoval novinku Secrets du Paradis Rouge. Madalina s Julesem na něj znovu vsadili po velkém úspěchu s vůní Néa.
Secrets du Paradis Rouge je hodně sladká (Romana ji vůbec nedává) a tak trochu mám dojem, že rozmělňuje nápady z předchozích kolekcí. Nicméně ten kabelkáč je prostě boží.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ale i tak tahle vůně reprezentuje současný trend v niche sféře, který jsme s Romanou vypozorovaly částečně už v Miláně a potvrdily si ve Florencii: oud je na ústupu (zaplaťpánbůh), růže taky a návrat slaví odlehčení a romantika.

Květiny, ovoce, citrusy a pižmo doplněné jen lehkými dřevy. Dominují pomeranče a pomerančové květy ve všech podobách.

Pitti 2016 Dusita

Trend drží i Dusita, mladá značka patřící sympatické Thajce, žijící v Paříži. Tahle značka učarovala blogerům už svou první kolekcí tří vůní a teď Pissara Umavijani představila chyprovku s pomerančovým květem Le Sillage Blanc (ta se líbila Romaně, těšte se na recenzi) a tropickou, omamnou náruč květin v čele s champacou, La Douceur de Siam, která uchvátila mě.

Pro UER MI, značku, kterou už znáte díky Radovanově recenzi Latexu zpracovala Cécile Zarokian pomeranč, ovoce a pižmo do jemného nadýchaného a jako pírko lehkého obláčku v nové vůni OR Ange.

Andy Tauer

Andy Tauer a Leo Crabtree (majitel značky Beaufort, muzikant, bubeník skupiny Prodigy)


To Andy Tauer si jde svou cestou. Měsíce nás na facebooku napínal fotkami neoznačených flakonů a tajuplnými zmínkami o dvou novinkách. Propracovat se k němu na výstavě není jednoduché, stojí na něj fronty. Ale podařilo se nám k němu propracovat, pokecat a vyzkoušet ty utajené novinky – sladkou tuberózovou pecku Tuberose Flash z řady Tauerville a Au Couer du Désert, krásnou, zahuštěnou, zaoblenou verzi L’air du Desert Marocain.Pitti 2016 Andy Tauer Tuberose Flash Au Couer du Desert
Tentokrát jsme na výstavě nefotili jen my, návštěvníci, ale i vystavovatelé. Andy Tauer se s námi dokonce fotil svým Polaroidem, to jsem neviděla už roky. A u Puredistance nás vyfotili pro svůj projekt reakcí na první přičichnutí k novince Sheiduna. Povšimněte si prosím pěkně, jak jsme se snažily oproti těm ostatním sucharům.
Zdroj: facebook Cecile Zarokian
Zdroj: facebook Cecile Zarokian
Sheiduna je hodně velký odklon od dosavadní linie klasických, elegantních chypre a květinových vůní Puredistance a nejsem si jistá, jestli je to dobře. Ale chce to ještě víc zkoušení. Sheiduna je orientální, kořeněná a hodně dřevitá.
Pitti 2016 Puredistance Sheiduna
Jedním z velkých překvapení letošní Pitti byla skvělá Sarah McCartney. O její značce 4160 Tuesdays jsem tady už psala, ale poprvé jsem měla tu čest osobně. Sarah na výstavy nejezdí, nebo aspoň co jezdím já, až teď poprvé. A budila velkou pozornost. Její crazy image a vtipné názvy parfémů ale nebyly to hlavní. Vůně jsou dobré a kolekce The Vintage Cities je výborná a opravdu doporučujeme věnovat jí pozornost.
Zdroj: Pitti Fragranze

Zdroj: Pitti Fragranze


Sarah je Britka tělem i duší a tak jsme čichali ke klasickému čajovému servisu.
Pitti 2016 4160 Tuesdays
Zastavily jsme se u rok od roku excentričtějšího Laurenta Mazzoneho (LM Parfums), který představoval svou novinku Kingdom of Dreams, pěkná kadidlovka, kterou bych si dala říct. Nevím proč, ale měla jsem v ní zajímavé ovocné tóny, které Romana necítila. Zato se jí líbila jiná Mazzoneho novinka – fíkovka Sine Die, zatímco mě aldehydovka Aldeyx. Každopádně je tu ale posun k obecné líbivosti i přes ty temně gotické vizuály.
mazzone
Kadidlo dominuje i třem novinkám Filippa Sorcinelliho (UNUM) v jeho novém projektu Sauf. Filippo je mimo jiné varhaník a jeho nový projekt se točí kolem zvuků a tónů. Výzdoba stánku byl z částí varhan a flakony svrchu vypadají jako klapky.
sauf
Romana objevila značku s hnusnými flakony, ale zajímavým obsahem Map of Heart.
Pitti 2016
 
Ale to hlavní jsme si nechali na závěr (pokud tedy nepočítám raut u východu a prima večírek s lidmi z 1907):

Česká niche značka S.A.C.K.Y. jejíž majitelé jsou dokonce tady z Ostravy!

Firma s českými majiteli, která má v portfoliu nejen parfémy, ale i celé kosmetické řady, už prorazila na italském trhu a chystá prodej i u nás. Určitě bude i velký článek, ale už teď musím říct, že parfémy jsou zajímavé a balzám na nohy, od kterého jsme dostaly vzorky, nám po celodenním chození opravdu pomohl z nejhoršího.

Parfémy a mýdla S.A.C.K.Y.

 A to zdaleka není všechno. Takže se těšte na novou dávku recenzí a zůstaňte s námi.

mirka_podpis

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..