• Recenze Splendiris / DUSITA

Určitě jste o tom slyšeli: hvězda thajských telenovel Pissara, majitelka Dusita parfums, vypsala soutěž na název svého nového parfému. Barvu má fialovou a je o kosatci. Soutěž už skončila, ale parfém pořád ještě nemá jméno, Pissara si vybírá z posledních 100 návrhů. Ale vůně je hotová a já už taky vím, jak voní. Zkusila jsem na vlastní kůži. Doplňuji: dnes už známe vítězné jméno parfému a tak můžu sdělit, že toto je recenze Splendiris / Dusita.

Originální niche parfémy DUSITA koupíte velmi výhodně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

 

Recenze Splendiris / Dusita: Rtěnkový akord zn. Ideál

Když jsem si přečetla složení, napadlo mne, že parfumérka Pissara čte Frangipani, protože ve složení je vlastně úplně všechno, co já ráda: kosatcové máslo, mrkvová semena (mňam!), fíkový list, fialkový list, mandarinka, pomeranč, fialkový květ, májová růže, vanilka, cedr a ambergris. Už chybí jen rajčatový lístek a je to komplet můj seznam. Takže? Ano. That´s it! Vzala mne u srdéčka. Splnila totiž naprosto moji představu o tom, jak má vypadat rtěnkový akord. Takové překvapení! Skoro jsem slzu uronila!

recenze splendiris dusita

kosatec Dusita

 

Žádný zpocený kůň

Abyste rozuměli: s Dusitou se naprosto míjím. Její razantní kreace se mnou vždycky mrsknou do kouta, zatímco Mirka vzdychá. Já taky takhle vzdychám, když třídím prádlo mých mužů do pračky… nebudu zabíhat do detailů, ale mně to voní podobně. Vím, že jsem nespravedlivá, ale zkrátka Dusita mne nebere (v duchu vidím Mirku, jak se chechtá a kroutí hlavou).

Složky použité ve “fialovém” nedisponují obvyklou Dusita-uřvaností; snad kromě jasmínu a vetiveru, kterých si ale skoro nevšimnete. I mezi růžemi si Dusita vybrala májovku, nejbezpečnější sveženku. Prostě podezřelé: jak se z toho dá udělat nevětraná stáj?

Neobvyklá Dusita: může mít komerční úspěch?

Odpověď je: těžko! Přestože intenzita fialenky a kosatečku je vyšroubovaná na maximum, má vůně razanci asi jako když vás kopne myš do kotníku. Nebo zařve mucha. Lehce podobná jí je například Rosseto no.14 / PRADA, což taky není žádný Franta Kocourek, lokomotivu na zádech neutáhne, ale já ji mám ráda. Jen je v ní pro mne ještě pořád moc růže. Tenhle problémek Dusita odstranila a ve “fialové” je všeho pěkně akorát, jak to má být, vyvážené, příjemné, lahodné.

A to si myslím, že bude komerční konflikt: fanoušci téhle zábavné televizní hvězdy a její odzbrojující parfumerie jsou zvyklí na jinou gramáž slasti. Tohle jim bude málo. “Fialová” je pro víly a divoženky, jako jsem já (aspoň mentálně, ano?) Já ho mám už zapsaný na seznamu přání 2019.

A tak jsem na to velmi zvědavá. A slibuju, že někoho jiného z Frangipánů přemluvím, aby napsal pořádnou recenzi, až bude vůně pojmenovaná a na trhu. Což by mělo být každou chvíli a vy ji pak můžete pro srovnání jít zkusit do pražského Egoist Royal Parfums, kde jsem ji v předpremiéře otestovala já. Tady vídejko z představení:

 

Děkuji Egoistu za pozvání a ještě vám co nejdříve přinesu přehled novinek, které u nich teď najdete. Třeba Dariu od značky Samarco, kterou jsme ještě na blogu neprezentovali; nebo krásná nová niche značka z Turecka; kolekce niche svěženek od jednoho z mála Maitre parfumeur; nový český niche parfém a něco, co zaskočilo i mne samotnou: Montalka+květinová+opulentní+skvělá. Jestli se nemůžete dočkat, běžte se k nim podívat rovnou, novinek mají opravdu hromady.

Kde koupíte Splendiris / DUSITA?

Jako obvykle, doporučuji koupit niche parfémy DUSITA na Beautinow, kde najdete super cenu a navíc pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10.

 

 

 

.

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..