• Luxus pro pány od Ermenegildo Zegna

Čím je koltu dým, čím je rybě voda, čím čím je whisce soda, tím je muži Zegna. Dneska už se jim neříká metrosexuál, ale my víme svoje a pokud máte něco takového doma nebo v okolí, tak tuhe značku zná a cení. Mimo chic hadříků se Zegna v posledních letech obul do parfémů, a to dost dobře.
Takže si neuděláte žádnou ostudu, když u vás Ježíšek přinesejednu z limitek 2017 z linie “Elements of man” nebo některou z exkluzívních “Essenze”. Ve štěrboholské Fashion Areně najdete outlet The Cosmetic Company Store, kde mimo hromady príma kosmetiky Clinique, Lauder, MAC, Bobbi Brown najdete právě tyhle vůně (a taky třeba Forda a Aerin) za ceny tak o 20-40% nižší, než v obchodech.

ZEGNA: Elements of Man

A já doporučuju vašim metroušům Passion, což je moderní suchá šafránovka s koňakem na pryskyřičném základu. Luxusní vyznění by ji klidně mohlo řadit mezi niche (však, ehm, cena taky), má pěknou, kultivovanou projekci a slušnou výdrž. Nic arabsky nájezdnického, naopak, jemný bankéř z Davosu.

Druhá, Integrity, je extrémně pichlavá, moderní, syntetická pepřovka přesně podle mého gusta. Na základu kolínské je postavená hygienicky sterilní, vymydlená sportovní vůně, která by mohla být modernizovanou verzi Piper Nigrum / Lorenzo Villoresi. A v tom je háček, protože není nijak zvlášť originální a stejně kvalitní pepřovky se dají koupit za méně peněz (v mím oblíbeném kurzu 1 ml za 1€). Takže pokud z ní budete omdlívat blahem, kupte ji; pokud se vám bude jen typově líbit, zapátrejte v niche pod heslem “černý pepř”.

 

Ve štěrboholském outletu najdete taky slušný výběr z ekluzivek EZ, které fakt stojí za vyzkoušení (a taky všechno od Zegny, co má v názvu “iris”). Jejich minirecenze najdete ve starším článku tady.

Zdař Bůh Vánoce!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..