• PASCAL MORABITO: Or Noir

Pascal Morabito je takový ten klasický mainstream: úspěšný módní návrhář se rozhodne, že zákazníkům, kteeří si nemůžou dovolit jeho modýlky, poskytne instatní odlesk luxusu rozouštěný v lihu za lidovku. Lidi se radují, zlaťáčky se kutálí a designer se raduje taky. Or Noir je ale celkem fajn, je za lidovku, ale hlavně: ty šperky! To musíte vidět.

Květinová vodička zabalená ve futuristickém šperku mne oslovila názvem – pamatujete na moje hledání černé vůně? Chladná kovová nádhera kontrastuje s obsahem. Or Noir není ani maličko studený, ale není dokonce černý, žádný kovový závan. Jakoby se spletli, nachystali flakon, kampaň i název pro nějakou těžkou vodu a pak se přehmátli a nalili dovnitř hezkou, výraznou, veselou a něžnou bílou květinovku.

Or Noir / Pascal Morabito

Dominantní květinou na startu je pro mne tuberóza (ta tam vůbec není uvedená a asi ji úspěšně supluje narcis s vanilkou). Sladká, žvýkačkovitá, trochu těžká, lepivá vůně. Zaznamenám i hřebíček, v lepivé formě jako když kousnu do hřebíčku zapečeného v medovém perníku.
Tenhle pocit vydrží asi pět minut, pak se rozjasní jako se dnes ráno roztáhly na Vysočině mráčky (jj, jsem zase on the road z Prahy na východ) a už vám slunečná nálada zůstane. To je zásluha ylang ylangu, to už všichni známe: vůně opalovacího krému, kde se objeví, tam je veselo. Spolu se vzdušnou, jemně sladkou gardénií a jasně že jasným jasmínem. Není opulentní, ale hodně plná, vzdušná, sálavá, lesklá (tak konečně něco společného s tím flakonem). Senzační siláž, ale taková ta hezká, neobtěžující okolí – jako závojíček, který občas zavlaje z drdolu právě prolétnuvší zahradní víly kolem vašeho obličeje. Odlesky bílého zlata. Ingredience, zdá se, nejsou ze skladu Givaudanu: květiny jsou uvěřitelné, plné, uhlazené, čisté, až na…

Na mne vyšel jen cestovní flakon z černého skla.

Na mne vyšel jen cestovní flakon z černého skla.

Má to nějaký háček? Má. V tom jasmínu. Jak se často stane když se nacpe do levnějších parfémů jedoduchý  jasmín, vylezou indoly. Znáte to třeba z arabských olejů (z těch pravých, ne olejíčku za 2 eura): trpký, lepivý, hnědý zápach odpadků. Tady se, bohužel, spiknul s hřebíčkem a do toho hezkého, vzdušného, jasného obláčku píchají klackem namočeným v… no však víte v čem. Dá se to přežít, ale pořád to vnímáte, jako jazyk díru po vypadlé plombě. Je to škoda a proto třeba nedokážu nosit Or Noir dva dny po sobě, znervózňuje mne.

Moje doporučení: Hodně, hodně, hodně mi připomín Fracas / Robert Piguet, hlavně začátkem. Banditovi ale tuberóza zůstane na krku až dokonce, zatímco odsud vymizí. Tím se Or Noir stane poněkud jednoduchou nudnou (jen oproti Banditovi, ne obecně). Ale pro ty, kdo Bandita rádi, ale netroufnou si na jeho nošení, by Or Noir mohl na denní i večerní nošení vyhovovat.

Moje doporučení pro Pascala Morabita: přejmenujte to na Or Blanc. Lidi budou vědět o co jde a utrhnou vám ruce.

 

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

 

 

You may also like...

15 Responses

 1. Enka Quanium napsal:

  Chidori: tak to jsem blázen.. :o) minulý týden mi přišlo info o naskladnění, vlezu tam.. není k dispozici.. tak jim píšu, odpověděli mi, že přišlo jen pár kusů a jsou pryč a že neví, kdy budou další.. si dělají srandu ze mě asi :o)) no, hlavně, že to dobře dopadlo.. a o přešvihnutém rozpočtu mi ani nemluv.. ale tak co, žijeme jen jednou.. :o)

 2. Chidori napsal:

  Visí to tam aspoň dva týdny, Bandit asi není taková ta věc, po které se zapráší do pěti minut 🙂 Občas to zkontroluju, protože špízuju, jestli náhodou nenaskladní Visu. Nechci ji zas tak moc, abych si dávala hlídacího psa, ale kdybych ji tam náááááhodou potkala… 😀 Ale teď už je to stejně jedno, protože na Elninu naskladnili stovkové Amouage za poloviční cenu, než je běžné, takže jsem letošní rozpočet na parfémy přešvihla už tak třikrát… a to je teprv březen 😀
  Mně by se zase hodilo, kdyby ti hlídací psíci občas selhali 😀

  • Romana napsal:

   Ty ceny jsou šokující, rozhodně na úrovni nákupek…mám dojem, že zboží El Nina a Parfums nakupujeme občas v kamenkách, i v těch vyhlášenějších. Třeba Goutalky…

 3. Enka Quanium napsal:

  Myslím, že to klaplo, potvrzení objednávky přišlo, jeden kus tam stále visí, jen info z hlídacího psa nikde.. nabouralo to mou důvěru v systém :o))
  Dámy, děkuji za spolupráci! Mám fakt radost, na tom vzorku jsem už několik dní závislá.. :o)

 4. Enka Quanium napsal:

  Chidori: díky!! Já to na parfums.cz průběžně hlídám, mám tam i hlídacího psa a taky jsem jim psala, jestli neví, kdy tak asi by mohli naskladnit a napsali mi, že neví.. teď jsem tam mrkla a dva kusy skladem.. tak takhle rychle jsem objednávku ještě neodklikala :o)) snad to vyšlo a nikdo mě nepředběhl.. :o))

  Romana: cena líbivá, 1873,- tak teď jen doufat, že jsem to stihla..

 5. Chidori napsal:

  Enka: mají ho teď zrovna na parfums.cz 🙂

 6. Enka Quanium napsal:

  Děkuji!!

 7. Enka Quanium napsal:

  Olalááá, to bych ráda!!

 8. Enka Quanium napsal:

  Chápu.. 😀 nositelkám Chloe se člověk nezavděčí.. :o)
  A nemáš prosím tip na nějaký evropský eshop, kde Bandita koupit? Na slovenských exklusive parfémech nemají plné balení, zámoří se prodraží…

 9. Enka Quanium napsal:

  No, tak já Bandita nosím mezi lidi a zatím si nikdo nestěžoval :o)))
  Tu krychličku chci!!! Jen nevím, kdo mi ji koupí 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..