• GIORGIO ARMANI: Sí Intense Oud edition

Dneska bych vám chtěla krátce představit zase něco z mainstreamu, srpnovou novinku od Armaniho: Sí Intense Oud edition. Jejda, asi jsem se spletla! Překlep! No to je jedno, když ne teď, tak na Vánoce nebo na jaře určitě Síoud bude. Tak teď teda zatím Sí Intense.
Jak málo invence vložili tvůrci do názvu, tak málo invence najdete ve vůni. Co si lid žádá, to taky lid dostane…jako od všech ostatních. Lidi milují bílý auta, bílý hodinky, kabelky LV, chubby sticks, tak proč jim cpát něco nového? Zvlášť za ty prachy (120€ za 100ml je odvážný zásek do mainstreamu).
armani_si_intense_mini
Flakonek se tváří vznešeně, složení taky, ale to je tak všechno, vážení. Co nelže, je popisek na prvním řádku: celý Armani Sí Intense je jen a jen o černém rybízu a vanilce. K dobru musím připsat, že ten rybíz je dobrý. Není těžký, lepivý a vlezlý, ale voní poměrně jasně a teple, spíš jako nesladký rybízový likér. Elixir de cassis se vyrábí z plodů rybízu a tady to přesně sedí.
Ruku v ruce s ním vanilka, která je taky poměrně přirozená, tmavá a celkem málo sladká. Na flakonku píšou, že jde o vanilkový absolut (a vzhledem k té dechberoucí ceně je možné, že tam nějaký je), který je oproti ostatním vanilkám (tinktura, ethylvanilin – my tady o tom ještě nemáme článek, Dzono?) méně sladký, více balzamický a temný.
armani_si_intense_detail
A víc tam toho není. Možná nějaká kytička obecná pro oživení, OK. Výsledek rozhodně není gurmánský, jak by se podle složení mohlo zdát. Výsledek je celkem krotký, silnější a dost nudný a nezajímavý. Ano, působí luxusně, vůně má hloubku a dobrý rozptyl, narozdíl od původní Sí není obhroublá, a i tak celkově s ní nemá nic společného; spíše rezonuje s vůněmi jako Coco Mademoiselle / Chanel a poslední Miss Dior Edp / Dior (snad se tak jmenuje) – poněkud vlezlá, poněkud hlučná a bez špetky osobitosti. Bude se líbit masám. Jo, a flakon je teda dost dobrý (což můžete vidět na pirátské fotce vedle toho, že jsem včera měla modrou kytičkovanou košili).
To je všechno, co bych k ní měla, radši přejděte k nejnovější vizitce príma parfumerie z německé sítě Seibel, ve které Sí Intense zkoušela.
podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

  1. Sylva K. napsal:

    Ahoj, díky za upozornění, že tahle vůně za nic nestojí… Co nejdřív musím vyrazit někam do parfumérky “očuchat nudu” 😀 Jsem zvědavá. Původní Sí totiž miluju 🙂

  2. dzona napsal:

    Nejopravdovější černý rybíz měl Enchanted Forest The Vagabond Prince, který loni obeslal vzorky půlku zeměkoule. Dobrý, opravdový rybíz, ale mě tyhle skoro produktové vůně nějak nudí.
    A vanilka? Já nejsem vanilková. Nejsem ani kožená. Ale jsem Magdalena. Takže výhledově chystám ambru.
    Kde je tvůj Nishane?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..